Hlavní stránka > Oblast Říčansko
reklama

Oblast Říčansko

Oblast Říčansko leží přibližně 20 km od hlavního města Prahy jihovýchodním směrem. Je součástí středních Čech a zaujímá jižní polovinu okresu Praha – východ.

Centrem regionu je město Říčany, které má téměř 12 000 obyvatel. Říčansko je nejzápadnější oblastí turistického regionu Ladův kraj, který se rozkládá mezi Prahou a řekou Sázavou. Ladův kraj je pojmenován po známém malíři Josefu Ladovi, jenž pochází z místní vísky jménem Hrusice.

Krajina
Foto: Jakub Halaš

Celý region zaznamenává v posledních letech výrazný vzestup, především díky rostoucímu počtu obyvatel. Ti oceňují zejména klidné a zdravé životní prostředí, a přitom snadnou dostupnost dopravy do Prahy.

Město Říčany

Říčany u Prahy jsou nejvýznamnějším městem na jihovýchodě od Prahy. Počtem obyvatel (téměř 12 000) patří k druhému největšímu městu v okrese Praha – východ.

Říčanských občanů ale stále přibývá závratným tempem. Díky klidnému a zdravému prostředí zde hledá nové bydlení mnoho rodin, které přicházejí z Prahy. Nacházejí zde veškerý servis: nemocnici, zdravotnická střediska, obchody, školy, rekreační místa a rozvinutou síť služeb.

Říčany a Říčansko patří v České republice mezi nejšťastnější oblasti, kde se rodí nejvíce dětí. Také proto region nabízí mnoho aktivit pro volný čas a zdejší kluby poskytují sportovní vyžití (tenis, fotbal, hokej, volejbal, basketbal, šachy, tancování).

Doménou Říčan je ovšem Ragby. Zdejší klub RC Říčany je Mistrem republiky v tomto sportu.

První písemná zmínka o obci Říčany pochází z roku 1298. Během středověku se v nich nacházel významný hrad, který však byl dobyt a vydrancován Žižkovými vojáky během husitských válek. V pozdějších letech se Říčany staly opět prosperujícím městem. Ovšem během třicetileté války bylo město téměř úplně zničeno a některé okolní obce zanikly. Dnes se Říčany zaměřují na poskytování služeb a budování příjemného místa pro život za Prahou.

Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti patří zřícenina hradu Říčany, kostel svatého Petra a Pavla na Masarykově náměstí a sloup se sochou panny Marie na témže náměstí.

Ozvěte se nám

Dejte nám tip na zajímavou akci!
Chcete zveřejnit článek?
Chcete inzerovat?

Napište nám!