Hlavní stránka > Vyprávění, tvůrčí dílna i výstava v říčanském muzeu
reklama

Vyprávění, tvůrčí dílna i výstava v říčanském muzeu

Pozvánka | Kultura | Muzeum Říčany | 1. 3. 2012 15:01:00 | Kateřina Davidová

Havana v ŘíčanechCo se chystá v Muzeu Říčany? Poutavé vyprávění o Kubě s výjimečnými fotografiemi, rukodělná dílna PET art i výstava obrazů dvou říčanských výtvarníků.

reklama

Cyklus přednášek Kolem světa: KUBA

Příjemné a především velmi zajímavé cestovatelské povídání dvou zapálených biologů, kteří se v loňském roce vypravili na kolech na největší ostrov Karibiku - Kubu. Vzhledem k tomu, že hlavním posláním jejich cesty bylo nalovit tajemného korýše, aby potom v Čechách studovali jeho DNA, museli čelit mnoha roztodivným nástrahám, a mají tak naprosto jiné zážitky, než běžní návštěvníci Kuby.

Promítat bude profesionální fotograf Petr Jan Juračka.

Akce se koná v pondělí 5.3. od 18 hodin. Vstupné je 30 Kč.

Rukodělná dílna PET art s Veronikou Richterovou

Tentokráte zájemce o rukodělné tvoření čeká tvůrčí dílna na téma „Maska“. Těšit se rovněž můžete na ukázky z tvorby výtvarnice Veroniky Richterové i na ukázky lidových masek. Vyzkoušíte si základy práce s PET lahvemi a budete si moci vyrobit i svou vlastní masku. S sebou je třeba mít silnější (kuchyňské) nůžky a dvě či tři barevné PET lahve.

Pro tradičně velký počet zájemců na rukodělných dílnách je nutná předchozí rezervace buď telefonem na č.:323 603 161 nebo mailem marie.machova@muzeum.ricany.cz.

Akce se koná v úterý 6.3. od 17 hodin. Vstupné je 120 Kč.

Výstava obrazů "2x2" JAN PILLVEIN A JIŘÍ VÁLA

Muzeum Říčany do svých prostor opět pozvalo říčanské výtvarníky. Matematická zkratka názvu výstavy byla zvolena proto, že se jedná o dva vystavující výtvarníky a dva výstavní prostory současně.

Jan Pillvein (1945) a Jiří Vála (1945), jsou členy Společnosti výtvarníků od sv. Anežky a často vystavují spolu, přestože má každý z nich výrazně odlišný malířský styl.

Jan Pillvein ve svých obrazech vychází ze silné zkratky, z jasných barev, čistých ploch, z pohybu děje a postav, v jeho obrazech se tak jakoby bez kontrastu střídá radost se smutkem současně. Vychází z příběhů, které graduje výraznou kontrastní barvou.

Jiří Vála je spíše krajinář, malíř drobných tajemných a tajuplných zážitků, krajin a pocitů, zároveň však je i figuralistou zejména na obrazech z Paříže, kde žil a kterou důvěrně zná.

Výstavu si můžete v muzeu prohlédnout od 15. února do 15. března 2012. Současně ve stejné době je otevřena druhá část výstavy, která je umístěna v restauraci U Anežky v Říčanech.

Zdroje: www.ricany.cz/org/muzeum/ a petr.juracka.eu

Autor: Kateřina Davidová

Diskusní fórum

Přidejte názor
Ozvěte se nám

Dejte nám tip na zajímavou akci!
Chcete zveřejnit článek?
Chcete inzerovat?

Napište nám!