Hlavní stránka > VIDEO: V Říčanech odhalili pamětní desku
reklama

VIDEO: V Říčanech odhalili pamětní desku

Video | Říčany | Historie | 23. 5. 2012 15:01:00 | Redakce

V Říčanech byla odhalena pamětní deska k obětem holokaustuMinulý týden byla v Říčanech odhalena pamětní deska věnovaná obětem holokaustu. Akci inicioval Arnošt Schreiber.

reklama

Masarykovo náměstí v Říčanech ožilo ve čtvrtek 17. května slavnostní akcí, kdy byla odhalena pamětní deska věnovaná obyvatelům Říčan, kteří se staly oběťmi holokaustu.

Aby pamětní deska vznikla, město Říčany uspořádalo veřejnou sbírku. Souběžně s tématem této události probíhá v Muzeu Říčany již od konce března výstava "Cesta do naděje - Říčanští Češi v pasti holokaustu“.

Za doprovodu hudebního orchestru promluvil k účastníkům z řad veřejnosti starosta Říčan Vladimír Kořen i říčanský občan přeživší holokaust Arnošt Schreiber.

"V roce 2012 si připomínáme 70 let od začátku velmi smutné akce, která se dotkla i našeho města. Tehdy začaly transporty obyvatel židovského původu do koncentračních táborů a začala éra, které se říká holokaust," zahájil slavnostní událost Vladimír Kořen.

Říčanský občan Arnošt Schreiber

K mikrofonu si stoupl také Arnošt Schreiber, hlavní iniciátor a host této události, říčanský občan z let protektorátu.

"Je to pro mě čest, abych tady byl a pokaždé, když jsem u podobných příležitostí, tak docela těžko hledám slova. O těch věcech by se dalo strašně dlouho mluvit," řekl.

Starosta pak nezapomněl poděkovat všem spolupracovníkům této akce, mezi něž patří dárci, židovská obec, lidé přispívající do městského věstníku a ostatní zastupitelé města, kteří vyjedávali s tvůrci pamětní desky.

VIDEO ZDE

Video natočil Roman Lénárd a TV Říčany.

Autor: Redakce

Diskusní fórum

Přidejte názor
Ozvěte se nám

Dejte nám tip na zajímavou akci!
Chcete zveřejnit článek?
Chcete inzerovat?

Napište nám!