V redakci Říčansko.info se nám v poslední době sešlo několik podivuhodných zpráv o dění na říčanských ulicích.
Během hodiny dvě přepadení u nádraží
Vrcholem se stalo páteční přepadení studentů v blízkosti říčanského nádraží. Agresoři - skupinka asi čtyř mladých mužů - přitom úřadovali dvakrát a na stejném místě: v Ruské ulici mezi rodinnými domy.
K prvnímu napadení došlo z pátka na sobotu zhruba 45 minut po půlnoci, kdy dvojici kluků napadli neznámi útočníci. Výsledkem byly přeražené zuby a bundy od krve.
Další nám známý útok následoval asi hodinku po tom prvním.
"Šli jsme s kamarádem z hospody, prošli jsme podchod a rondel u nádraží a narazili jsme na partu kluků, kterou jsme nejdřív moc neřešili. Jeden z nich mě ale předběhl se slovy Co do mě strkáš ty ha...," vypráví napadený Ondra. "Zkusil jsem se omluvit, ale už jsem tušil, že tentokrát to nepůjde."
"Po neúspěšné omluvě na mě zaútočil. A i když jsem stačil ráně hodně uhnout, spadl jsem dozadu na zem. Naběhl na mě a začal do mě kopat. Naštěstí ho ti zbylí dva s kamarádem odtrhli."
"Policii jsme nezavolali, byli jsme od krve a v šoku"
Přestože tekla krev, napadení policii nezavolali. Stejně se zachovali i oběti před tím.
"Bylo to strašně rychlé, takže si pamatuju tu ránu a pak jak jdu domů a mám ruce a bundu od krve. Bohužel policii jsem nezavolal, protože jsem byl v šoku a jediné, o co mi v té chvíli šlo, bylo dostat se domů. V jedne ulici projela státni policie, ale ja jsem byl úplně hotovej a jenom tak vrávoral, takže než jsem si uvědomil, co se děje, tak byli pryč."
Ondra měl však štěstí v neštěstí - jeho známí několik desítek minut před tím dopadli ještě hůře. I proto, že na ně zaútočila celá skupina.
Všichni napadení se ale později shodli, že hlavním agresorem byl mladík ve věku okolo 20-25 let, blonďák s bílou kšiltovkou. Jeden z útočníků se jmenoval Filip.
"Až doteď jsem tady v Říčanech měl celkem pocit bezpečí, teď je to ale jinak," říká napadený Ondra.
Někdo z auta hází vajíčka
Zaznamenali jsme ale i další otřesný případ v Říčanech - útok vajíčky.
V říčanských ulicích řádí nepravidelně poslední měsíce skupina neznámých mužů kolem 20 let, která vyhazuje z vozu tmavé barvy vajíčka na bezbranné chodce.
S tímto neuvěřitelným jevem se setkalo v Říčanech již několik lidí.
Koncem listopadu takto v dopoledních hodinách ohrožoval neznámý řidič a jeho kolega (či kolegové) skupinku dětí a učitelku z místní základní školy. Tento nepřijemný zážitek se stal v Olivově ulici u pekárny Benea.
"Nejdříve jsme to auto zahlídli v ulici Rýdlova, kdy jelo směrem do Olivovy ulice. Najednou otevřeli okýnka u auta a začali na nás házet vajíčka. Těch většina skončila v zahradě u tamějšího domu. Později za několik hodin jsme se vraceli zpátky po Olivově ulici a celá situace se zopakovala, tentokrát vše bylo ještě agresivnější, několik vajec dopadlo na výlohu obchodu a do zásobovacího auta pekárny Benea," sdělila Říčansko.info svědkyně události.
"Dětem ani nikomu dalšímu se naštěstí nic nestalo, vše bylo velmi rychlé," doplnila. Tento případ byl policii nahlášený.
Stejný den bylo po Říčanech pohozeno na různých místech několik krabic od vajec, pravděpodobně nakoupených v místním Penny Marketu.
S touto nepříjemnou událostí se o několik týdnů později setkala další obyvatelka Říčan, která byla dvěma vejci zasažena do hrudníku. Šla sama po ulici, když se najednou objevilo opět tmavé auto a osoba na místě spolujezdce začala házet vejce. Tentokrát se jim zásah povedl, naštěstí díky teplému oblečení v tyto mrazivé dny se ale vše obešlo bez zranění.
V obou případech se obě svědkyně shodují v tmavé barvě a typu vozidla - sedanu. Řidičem byl podle nich mladý muž s blond vlasy.
Důvod řádění "vajíčkových teroristů" v Říčanech je neznámý. Chtějí cíleně někoho napadat, napodobit vajíčkové útoky na politiky ČSSD, nebo se jen netypickým způsobem v Říčanech zviditelnit?
Situaci okolo bezpečnosti v Říčanech budeme na Říčansko.info nadále sledovat. Na případy upozorníme i policii.
Setkali jste se s neobvyklou situací v Říčanech? Napište nám na redakce@ricansko.info.
Diskusní fórum
Přidejte názorJirka
24. 12. 2009 13:37:53U toho rondelu se občas pohybují různá individua i skupinky výrostků co se posilňují alkoholem. Občes nemám dobrý pocit když jdu z vlaku. Myslím, že zvlášť v této oblasti by měla být vidět častěji naše městská policie.
Odpověděli:
Jan Šnajdr
Odpovědět
Jan Šnajdr
24. 12. 2009 15:39:57Odpovídá na: Jirka
Bohužel asi městskou policii častěji na nádraží neuvidíme, to by muselo být více strážníků a ne pouhých 11 včetně velitele na tak velké město, jakým Říčany jsou. Myslím že městská policie funguje 24 h. na maximální vytížení při současném počtu strážníků, což mě udivuje. Já osobně strážníky občas na nádraží zahlédnu, když se vracím posledním vlakem z prahy. Viděl jsem je procházet rondelem i před pár dny. Bohužel vandalství a napadení kohokoliv je otázkou několika vteřin, a pokud se v lokalitě pohybuje uniformovaná hlídka nikdo tam nic nedělá, a ani nikoho nechytnete. A když hlídka projde?Mmyši mají pré, jak se lidově říká. Větší pocit bezpečí ve městě, více strážníků.
Odpovědět
Jana
24. 12. 2009 21:15:51Ja jsem taky dostala vajickem-kdyz jsem na ctyri kluky flusajici a mozna i mocici na rondel zavolala mestskou-pri nastupu do vlaku pristalo jedno na podlaze a druhy na dverich, co se prave zavrely...Zajimalo by me, jestli rodice tehle smradu tusej, co maj doma-mozna jo, tak jsou radi, kdyz jsou smradi nekde mimo...
Odpovědět
ičmek
4. 1. 2010 19:42:09 | icmek@centrum.cznedávno jsem v okolí makabaru, nebo jak se ten pajzl jmenuje, okřikl dva parchanty cca 15 let, co stáli okolo auta a plivali přes něho jeden na druhého. to, co se děje v říčanech, je fakt kolikrát zajímavý.
Odpověděli:
Bela
Odpovědět
Bela
18. 1. 2012 15:37:07 | lev_kury@hotmail.comOdpovídá na: ičmek
asi tesne pred Silvestrem se nam stalo to same v Karline kolem 22h, kdyz jsme cekali na zastavce na tramvaj. Vse sedi presne, jak tady popisujete - tmave auto, nekdo z auta kricel a pak nas trefili, nastesti bez zraneni, jen kabat jsme museli dat do cistirny.Pred tydnem opet v Karline se to opakovane stalo memu kolegovi. Praha je proste nebezpecna a policie to neuhlida.Skoda a hanba!
Odpovědět

Čtyři studenti byli přepadeni a zmláceni u nádraží v Říčanech. Další lidé se stali terčem vajíčkových útoků na ulici za bílého dne. "Až doteď jsem měl v Říčanech pocit bezpečí," říká jeden z postižených.

