Hlavní stránka > Říčany získaly cenu za kvalitu veřejné správy
reklama

Říčany získaly cenu za kvalitu veřejné správy

Zpráva | Říčany | 27. 2. 2014 14:49:44 | Redakce

Říčany vyhrály cenuMinisterstvo vnitra udělilo Říčanům cenu za kvalitu a inovaci ve veřejné správě.

reklama


Město se do soutěže, v rámci které uděluje ceny za kvalitu a inovaci ve veřejné správě Ministerstvo vnitra ČR, přihlásilo se dvěma projekty. Za aplikaci místní Agendy 21 získalo ocenění, které si zástupci města převzali 18. 2. 2014 na slavnostním večeru v rámci 10. Národní konference kvality ve veřejné správě v Hradci Králové.


Zástupci obcí a regionů převzali v tento den v Hradci Králové významné ocenění za svoje aktivity. Během 10. Národní konference kvality ve veřejné správě byly v rámci slavnostního večera v Kongresovém centru Aldis předány ceny Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě za rok 2013.

Říčany do soutěže podaly dva projekty. Kromě zprávy o aplikaci místní Agendy 21 v Říčanech, za kterou obdržely na základě návrhu Odborné sekce kvality ve veřejné správě ocenění od ministra vnitra, ještě zprávu o automatizaci 15 klíčových procesů na Městském úřadu Říčany.

"Cílem soutěže je podpořit ty úřady, které si význam kvality ve své práci nejen uvědomují, ale také hledají a nacházejí cesty jejího dosahování," sdělila koordinátorka Zdravého města a MA21 Hana Jarošová, která si pro cenu došla společně se starostou města Říčany a politikem Zdravého města a MA21 Vladimírem Kořenem.

„Před rokem získaly Říčany ocenění Úřad s úsměvem, nyní bronzovou plaketu za kvalitu ve veřejné správě. Vážím si těchto ocenění především proto, že na rozdíl od většiny jiných měst nemáme aparát úředníků, kteří se zabývají pouze kvalitou a sepisováním analýz a zpráv pro soutěže. Je to aktivita navíc, přidaná hodnota, která byla po zásluze oceněna,“ řekl tajemník říčanského úřadu Tomáš Mařík, který reprezentoval Říčany i na související konferenci.

Mezi oceněnými za rok 2013 měli výrazné zastoupení právě členové Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM) a ti, kteří uplatňují místní Agendu 21 (MA21) jako jednu z efektivních metod kvality ve veřejné správě.

"Jde o praktické uplatňování zásad udržitelného rozvoje a aktivní spolupráci úřadů s veřejností, ale také o uplatňování dalších metod kvality ve veřejné správě," upřesnila Hana Jarošová.

Národní konference kvality ve veřejné správě

Udělování cen bylo doprovodným programem dvoudenní Národní konference kvality ve veřejné správě. Její jubilejní desátý ročník se uskutečnil ve dnech 18. a 19. února 2014. Pořadatelem akce bylo Ministerstvo vnitra ČR společně s Královéhradeckým krajem a Radou kvality ČR s podporou města Hradec Králové.

Program se zaměřil na výměnu zkušeností z oblasti zvyšování výkonnosti a kvality organizací veřejné správy, na vzdělávání úředníků a inovace ve veřejné správě. Mezi další témata patřila v neposlední řadě také místní Agenda 21. Účastníky konference byly většinou zástupci veřejného sektoru a další odborníci a zájemci z praxe.

Autor: Redakce

Diskusní fórum

Přidejte názor

Hello ...

31. 1. 2017 11:50:35 | peujahsi@rambler.ru

Super :)))


Odpovědět
Ozvěte se nám

Dejte nám tip na zajímavou akci!
Chcete zveřejnit článek?
Chcete inzerovat?

Napište nám!