Oblast Říčan a okolí tak patří v rámci České republiky k "daňovým rájům" - daňové kontroly u firem a živnostníků podnikajících na Říčansku nejsou časté. Vyplývá to z vysokého počtu podnikatelů a omezených možností Finančního úřadu.
Podle čerstvých statistik společnosti TERRINVEST byla frekvence daňových kontrol na Říčansku v roce 2008 42 let. Předloni to bylo 61 let.
To Říčany řadí v žebříčku finančních úřadů na 34. místo - nejméně časté kontroly byly v Praze, nejhůře jsou na tom firmy a živnostníci třeba ve Voticích, kde je frekvence daňových kontrol 6 let.
| Čtěte další články o podnikání na Říčansku: Zajímá vás analýza, jaké je v Říčanech prostředí pro podnikání? Nebo si přečtěte, jak se hospodářská krize dotkla říčanských firem. Víte, že od úspěchu podnikatelů se odvíjí i příjmy obce, ve které podnikají? |
Minulý rok patřil z hlediska činnosti Finančního úřadu v Říčanech k těm intenzivnějším.
Když autoři průzkumu zprůměrovali frekvenci kontrol v letech 2005-2008, zjistili, že podle dlouhodobého trendu vychází frekvence daňové kontroly firem v Říčanech a okolí na 52 let.
Počet podnikatelů na Říčansku se zvýšil
V Říčanech bylo na Finančním úřadě registrováno 13 558 fyzických osob a 1 840 právnických osob. Počet podnikatelů na Říčansku se zvýšil: v předloňském roce to bylo 12 534 fyzických osob a 1 609 právnických osob.
| Hledáte firmy v Říčanech? Chcete inzerovat své služby? Využijte Katalog firem na Říčansko.info |
O tři pracovníky posílilo také kontrolní oddělení říčanského finančního úřadu - nyní je jich 20. Úřad za kalendářní rok provedl 259 kontrol, o 97 více než v předchozím období. Na jednoho pracovníka připadalo 13 kontrol.
Související články:
03.11.08 Firmy a Říčany. Jak se jim podniká?
14.04.08 Výběr daní v Říčanech prý proběhl bez problému
03.04.08 Sedm rad, jak zvýšit příjmy měst a obcí
02.03.08 170 tisíc - spotřebitelský potenciál Říčaňáka
21.02.08 Říčany daňovým rájem pro firmy, úřady nestíhají
24.09.07 Vydělají Říčany na reformě veřejných financí?
24.04.07 Prospěje Říčanům daňová reforma?
Finanční úřad v Říčanech provede daňovou kontrolu u podnikatelů na Říčansku jednou za 52 let. Podnikatelů je stále více. Na Říčansku působí přes 13,5 tisíc živnostníků a 1800 firem.

