Hlavní stránka > Centrum Na Fialce v Říčanech neplánuje výrazné zpoždění
reklama

Centrum Na Fialce v Říčanech neplánuje výrazné zpoždění

Zpráva | Říčany | Na Fialce | Centrum Na Fialce | 5. 5. 2011 15:01:00 | Šárka Srpová

Centrum Na Fialce Říčany u PrahyI přes problémy s kanalizací neplánují autoři volnočasového centra Na Fialce výrazné zpoždění ve výstavbě. Co je nového?

reklama

Na Říčansko.info stále sledujeme dění okolo výstavby v lokalitě Na Fialce, kde má  vyrůst volnočasové centrum.

Mohli jste si přečíst:
Investoři Na Fialce promluvili o problému s kanalizací
Zastupitelé Říčan schválili záměry centra Na Fialce
Volnočasové centrum Na Fialce se začne stavět v květnu

Jaké jsou novinky?

"V harmonogramu projektu došlo k určitému posunu, a to především z důvodu řešení situace kolem havarijního stavu stoky A. Jelikož nám pan starosta slíbil, že situaci kolem kanalizace vyřeší tak, aby projekt neohrozila, rozhodli jsme se pokračovat v přípravách stavby," ubezpečil Lukáš Basík z investorské firmy Openplace.

"Zároveň jsme požádali dotčené orgány státní správy o stanoviska ke stavebnímu povolení a v nejbližší době budeme připraveni podat žádost o stavební povolení. Také jsme již zahájili výběrové řízení na generálního dodavatele, který by měl být znám v červnu."

Stavět se má začít v létě

Pokud tedy půjde vše podle plánu, stavba začne na přelomu června a července. Tedy jen o měsíc později, než bylo původně plánováno.

"Stěžejním bodem v celém harmonogramu je v tuto chvíli možnost případného odvolání se účastníků územního řízení."

"Samozřejmě žádnému z účastníků neupíráme zákonný nárok na odvolání proti územnímu rozhodnutí, pouze doufáme v jeho nezneužití jako obstrukčního nástroje. Stejně jako my i většina Říčaňáků se těší na brzké otevření centra a bylo by škoda vše posouvat," míní jednatel Openplace Lukáš Basík.

Volnočasové centrum Na Fialce

Co se plánuje?

Pro připomenutí zopakujme, na co se mohou obyvatelé Říčan těšit a co vše v centru najdou:

Budova
Na pozemku o rozloze 5514 m2 (z čehož je zastavěná plocha 2676 m2) vznikne budova využívající přirozené členitosti terénu. Zvláštností jezatravněná střecha, která může v budoucnu sloužit i jako terasa. Budova bude bezbariérová.

Bazén a sauna
Návštěvníci zde najdou  bazén o rozměrech 25x13 metrů, rozdělený na plaveckou a relaxační část. Bazén bude využíván dopoledne především školáky v rámci povinné výuky plavání. Odpoledne budou na programu kurzy plavání pro děti a mládež. Počítá se i se saunami, jak s parní, tak s finskou saunou.

Lukáš Basík doplňuje: "Zbylý, dětmi nevyužitý čas, tedy i večery a víkendy, nabídneme k dispozici veřejnosti. Uvažujeme i o tom, že bychom pro ty, kteří jsou zvyklí vstávat brzy, otevřeli bazén již časně ráno, aby si mohli zaplavat ještě před odchodem do školy nebo práce."

Tělocvična
K využití bude také tělocvična s hrací plochou 36x18 metrů - v dopoledních hodinách pro školy, odpoledne prorůzné sportovní kroužky, popř. pro pronájem místním sportovním klubům pro tréninky mládežnických oddílů. Večery a převážně i víkendy jsou k dispozici sportovní veřejnosti.

Turnaje a 100 míst v hledišti
Lukáš Basík uvažuje i o doplňkových sportovních aktivitách: "O víkendech bychom občas rádi zorganizovali nějaký mládežnický sportovní turnaj. Pro případné sportovní příznivce chystáme přibližně 100 míst v hledišti."

Sál na cvičení
Kromě tělocvičny bude k dispozici také zrcadlový sál o velikosti 100 m2 - pro aerobik, tanec, jógu apod. - dopoledne a večer pro maminky na mateřské dovolené, odpoledne pro děti a mládež.

Sál pro filmy a divadlo
Další částí bude multifunkční sál se 115 místy k sezení. Zde se návštěvníci dočkají divadelních představení pro děti i dospělé nebo kinoprojekcí nejnovějších filmů i filmových klasik v rámci filmového klubu. V neposlední řadě se zde plánuje pořádání přednášek pro školy i pro veřejnost.

Centrum pro kroužky
Zájmové centrum, které bude organizovat kroužky pro děti a mládež, má k dispozici kromě bazénu a tělocvičny také prostory pro ostatní aktivity. Jedná se o devět "učeben" přizpůsobených požadavkům jednotlivých tematických okruhů, např. jazyková, hudební, multimediální učebna, modelářská dílna apod.

Herna
Rodičovské centrum bude mít základnu v moderně vybavené herně.

"Pro rodiče a děti zde máme v plánu pravidelné aktivity, jako cvičení s dětmi, jazykové, hudební a výtvarné kurzy. Protože je dobré předcházet problémům s pohybovým aparátem spojeným s nesprávným držením těla již od útlého věku, chystáme pro rodiče a hlavně děti pracoviště fyzioterapie, masáže pak ocení návštěvníci všech věkových kategorií. A aby si mohli návštěvníci dát kávu a něco na zub, až budou čekat na své ratolesti nebo třeba o přestávce divadelního představení, chystáme pro ně kavárnu,“ dodal Lukáš Basík.

Otevírací doba, parkování a provoz
Volnočasové centrum bude otevřeno každý den v týdnu včetně sobot a nedělí.

K centru bude patřit 28 parkovacích míst.

O plynulé fungování celého centra se bude starat 15-20 kmenových zaměstnanců a také externí lektoři (kteří povedou kurzy a kroužky).

Související články:
07.02.2011 Investoři Na Fialce promluvili o problému s kanalizací
17.01.2011 Zastupitelé Říčan schválili záměry centra Na Fialce
06.12.2010 „Říčany prodaly pozemky Na Fialce velmi nevýhodně“
01.11.2010 Volnočasové centrum Na Fialce se začne stavět v květnu
24.06.2010 Zastupitelé Říčan odklepli pozemky pro centrum Na Fialce
11.03.2010 Říčany získaly dotaci 120 milionů na dostavbu kanalizace
02.03.2010 Ivan Drbohlav: Za 100 milionů nechci zpět ani korunu
25.02.2010 Podívejte se, jak má vypadat nové centrum Na Fialce
17.02.2010 „Odevzdání pozemků Na Fialce novému centru je nefér“
11.02.2010 NOVINKA: Na Fialce vznikne centrum pro volný čas

Autor: Šárka Srpová

Diskusní fórum

Přidejte názor

honza

5. 5. 2011 15:09:13

28 parkovacích mást je docela malo...

Odpověděli:
Radim


Odpovědět

Jaroslav Holoubek

6. 5. 2011 00:39:00

Dobry den,
jaky je rozdil mezi finskou a klasickou saunou?
Ja myslel ze to je to same.

Hezky den.
Holoubek

Odpověděli:
Adéla Michalová
Ondra


Odpovědět

Adéla Michalová

6. 5. 2011 01:40:59 | redakce@ricansko.info

Odpovídá na: Jaroslav Holoubek

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Máte pravdu :-) Text je již opraven, jde o finskou a parní saunu.


Odpovědět

Radim

6. 5. 2011 02:59:52

Odpovídá na: honza

Plánovaná výstavba Centra pro děti a mládež je obdivuhodným počinem. Mecenášů, jako je pan Drbohlav, je málo a tím větší obdiv si zaslouží. Doufám, že bude mít dostatek trpělivosti a nenechá se otrávit hloupými nýmandy, kteří budou chtít na jeho úkor vyřešit nedokonalou kanalizaci, desítky let neudržovanou. A nebo budou mít hloupé připomínky o parkovacích místech, terminologii saunování či možná odstínu fasády. Honzo, kolik parkovacích míst má kulturák, sportovní hala nebo tělocvična u školy? Kolik dětí do nového centra přijede svým autem, či kolik rodičů na ně bude na parkovišti čekat? Umíte to odhadnout? Předpokládám, že projekt splní všechny normou požadované limity. Jinak by asi nebylo vydáno stavební povolení, že?

Odpověděli:
Pepík
Marek Stepanek
Jaroslav Holoubek
honza


Odpovědět

Pepík

6. 5. 2011 03:16:06

Odpovídá na: Radim

Myslím, že se zde dočkáme ještě nejednoho překvapení. Zákonem nařízené počty parkovacích míst nebyly v různých dobách stejné. Co stačilo před 20, 30 či 40 lety nemusí dle zákona stačit dnes, je těžké to pochopit?
O stavební povolení se bude teprve žádat, konstatování, že stavební povolení by jinak nebylo vydáno svědčí o duševní "velikosti" dotyčného. V klidu vyčkejme až bude požádáno a jaký bude výsledek

Odpověděli:
Jaroslav Holoubek


Odpovědět

Marek Stepanek

6. 5. 2011 04:42:49 | marek.stepanek@chello.cz

Odpovídá na: Radim

Vy asi nebydlite v blizkosti...

Jen by me zajimalo, jak moc byste to obhajoval, kdybyste vedel, ze kolem vasi kuchyne projede denne cca 500 aut.

Proste jenom chci upozornit na to, ze vsechno ma sve i stinne stranky a neni ten svet (ani tento projekt) pouze ruzovy.


Odpovědět

Jaroslav Holoubek

6. 5. 2011 04:48:29

Odpovídá na: Radim

No, Radime, presne takovyto typ odpovedi dela tomu centru medvedi sluzbu.
Pokuset se ignorovat detaily jenom proto, ze nam nekdo neco chce dat zadarmo je spatne a kazdy rozumny clovek tento pristup odmitne.
Stejne tak pokouset se v dnesni dobe umlcet relevantni otazky s odkazem na nejakou autoritu je legracni.

Ja myslim, ze jak panu Basikovi tak panu Drbohlavovi je jasne, ze komunikace s verejnosti je nutnou podminku uspechu tohoto projektu. Ostatne, samotny clanek je toho dukazem.

Takze se nepokousejte umlcet diskusi pod zaminkou "mecenasstvi".

Me by treba zajimalo, jak je osetreno, aby to neskoncilo jako Sazka arena. Pan Drbohlav sice poskytne 120 milionu, ale co kdyz ma v tuto chvili u banky dluh ve srovnatelne vysi nebo vetsi. V pripade, ze se neco nepovede v jeho podnikani a banka pujde po majetku pana Drbohlava, prijdeme o to centrum?

Podobnych otazek se urcite najde spousta a mozna by neskodilo kdyby tvurci projektu vytorili neco jako forum otazek a odpovedi. No a jsme zase u te komunikace...

Jen pro jistotu, aby nedoslo ke zmateni pojmu s dojmy. Ja jsem sportovec a budu strasne rad, kdyz to centrum vyroste a budu si tam moct ja nebo moje deti zajit. Rozhodne nejsem proti centru. Jen se mi nelibi pristup nekterych lidi ve smyslu "Co do toho kecate, kdyz vam nekdo neco dava?". Zkusenost me naucila, ze zadny obed neni zadarmo.

Hezky den.
Jarda Holoubek

Odpověděli:
Radim


Odpovědět

Jaroslav Holoubek

6. 5. 2011 04:54:15

Odpovídá na: Pepík

Treba je ta logika myslena takto:
Cim min bude parkovacich mist, tim min lidi prijede autem.

To pak bude chtit, alespon ze zacatku, zvyseny dohled mestske policie. A nakoupit spoustu boticek na auta. ;-)

Hezky vikend.
Jarda Holoubek

Odpověděli:
L. Krajíček


Odpovědět

Ondra

6. 5. 2011 05:35:23

Odpovídá na: Jaroslav Holoubek

Jardo je tam velky rozdil v te finske je povoleno mluvit pouze ve finstine, tak se to nauc aby jsi tam mohl zajit.


Odpovědět

honza

6. 5. 2011 06:28:31

Odpovídá na: Radim

vsak ja jim taky fandim, jeslti to vyjde bude to supr.. jen 28parkovacich mist nekde kde je sal na cca 150lidi, hala pro 100divku a bazen je proste dost malo...


Odpovědět

Radim

10. 5. 2011 04:12:44

Odpovídá na: Jaroslav Holoubek

Pane Holoubku, nesnažím se nikoho umlčet. jen jsem sem napsal příspěvek. Podobně, jako Vy. To jste si nějak popletl pojmy. Také jsem dalek toho, aby se neřešily detaily. Jen si myslím, že to je starostí projektantů, stavebního úřadu, příslušných norem a vedení města. V neposlední řadě možná i Klidnoměšťáků, kteří jsou jistě připraveni znepříjemnit dalšímu investorovi život.

Také si myslím, že Vám není nic do finančního zdraví firem pana Drbohlava a přijde mi drzé, přirovnávat jeho projekt k Sazce. Věřte, že se nemusíte užírat na svém pracovišti, v pracovní době a za mzdu svého zaměstnavatele starostmi o podnikání druhých. Pusťte to z hlavy a užijte si hezký den.


Odpovědět

L. Krajíček

12. 5. 2011 02:25:55

Odpovídá na: Jaroslav Holoubek

Vy se mi líbíte, Vy Holoubku. To je hezký vrkot, co si léčíte za mindrák. Zatím ale jedna nula pro zajíce.


Odpovědět

Iva

8. 10. 2012 10:01:50 | hejdova.ivana@centrum.cz

Už se těšíme, sledujeme vaši stavbu zpovzdálí a držíme palce, aby vše do bře dopadlo :)


Odpovědět
Ozvěte se nám

Dejte nám tip na zajímavou akci!
Chcete zveřejnit článek?
Chcete inzerovat?

Napište nám!